Saturday, December 24, 2011

... si fugind de prostie

          Intorcandu-ma acasa in sfarsit cu o zi inaintea craciunului, am trecut printr-o serie de intamplari ce m-au facut sa-mi pun o intrebare. In autobuz au urcat 3 pasageri de etnie ... de etnie, si acesti pasageri cunoscandu-se au inceput sa discute, eu fiind langa ei am avut 'privilegiul' de a auzi toata discutia somptuoasa. N-am putut retine(si nici n-as fi vrut) toate detaliile, dar mi-a ramas intiparit in minte ca era vorba despre Costel, Gigel si cred ca unu Florin. Acestia 3 erau desigur muzicieni si pasagerii din povestea noastra ce puteau sa discute altceva decat "care-i mai bun"(sau "care-l face pa care"). Discutia lor a abundat nu numai de constructia clasica "Baietii are" dar si de unitatea frazeologica deosebit de expresiva si anume "Gigel sunt". Itr-un final s-a ajuns la concluzia "ca Costel e plictisit de lautarie" si ca "Florin poate sa-l ia pa Salam ca face mai multi para din spaga decat el." Daca la imaginea asta a ajuns omul cu bani multi .... prefer sa ajung un boschetar cult (de boschetar o sa ajung ... mai trebuie sa ma cultivez)
         Ajuns in faimoasa autogara creata dintr-o parcare ma indrept spre 'peronul' de unde iau microbuzul, stiind ca voi fi petrecut 40 de minute de plictiseala pana sa fi plecat pe ultimul drum al lungii mele calatorii spre casa, momente in care 'my spider senses started to tingle', asta insemnand ca trebuia sa fie o sursa de prostie in apropiere si aceasta nu a intarziat sa apara, sursa in sine fiind doi tipi, cocosati in stil gangsta, cu parul in stilul gay-coca-emo cu un mic adaos: aveau parul vopsit in diferite dungi iregulare AURII (Nu blonde ce aurii). Acestia din fericire s-au urcat imediat intr-un microbuz si au disparut din raza simturilor mele.
         Dupa acea vizionare ma stationez langa in grup de copii (teens) care, se pare (ce rima) ca se duceau sa-si petreaca 25u' in alt loc decat acasa. Nu m-au interesat persoanele deacolo (no good lolis) DAR de nicaieri a aparut salvarea mea de la plictiseala: o masina, cu un anumit tip de individ conducand-o, din care zdranganea hausu', incerca sa-si gaseasca locul de veci prin parcare...ummm...autogara. Dupa jumatate de ora de jucat Parking Lot (If you remember this game
your awsome
! <- fuck you 9gag) masina era depozitata intr-un loc sigur, dupa o parcare din 0ver 9000 miscari si maestrul sofer s-a aratat la fata si la nivelul de inteligenta. De ce? Deoarece desi era indeajuns de frig sa-ti inghete genele, personajul nostru abia coborat din trasura era imbracat cu o geaca flyu-flyu, cu gluga pe capul gol, dar cu geaca descheiata pe jumatate astfel incat sa se vada tricoul de grosimea unui fir de par ce-i proteja valiant plamanii de frigul de afara. Dar nu asta l-a facut sa para ... idiot ... ci pe langa faptul ca mergea cu mainile in buzunare...le de LA SPATE!!! era foarte fals cu yubytyka lui cand a folosit urmatoarea constructie: "Da ce-am spus? Da ce-am spus? Da ce-am spus?" zisa nu cu tonul 'oblivious' cu care ar fi trebuit pronuntat dar cu un ton isteric. Oricum pleaca si chaufeur-ul nostru dar nu inainte sa-si zdranganeasca putin tabla de pe masina cu hau-seul lui, tabla-i scartaind nu din cauza volumului sau a basului incredibil de puternic ... doar pentru ca tabla de pe supermasina lui era "facuta custom made" sa cada la vibratii mai mari.         Nemaiavand nici un focar de stu....interesant in jur, m-am dus sa ma adapostesc intr-una din cutiile din autogara cu rol de Sala de Asteptare care ne-au fost oferite de... oh! Dar OH! Exclusiv, In Direct acum cand scriam povestea asta la laptop in cut...Sala de Asteptare oare ce personaje au intrat pe usa, dar oare care daca nu cei doi sfinti cu .aureole aurii. , acesti Golden Boys ai povestirii au intrat IN DIRECT in timp ce eu scriu acum despre ei ... ei ies aratand in continuare penibil ... si se urca IAR intr-un microbuz dupa ce i-au atras atentia soferului prin cateva miscari giboniste de...corp.
                           Oh! Hai ca mi-a venit microbuzul ... continui cand ajung acasa ...
         Si oare ce s-a intamplat cand am ajuns acasa? Oleaca mai devreme pisicul a sarit in bratele mele in timp ce-mi corectam typo-urile din acest text si involuntar am mirosit-o (I know....I like smelling the hair of pussies...lol). Acest caz poate fi incadrat in "prostia animalelor" pentru ca draguta mea pisica mirosea a porc si a otet ... (hence her new name "Porc in otet" or better "Porc Murat") pentru ca dubla draguta noastra pisica a intrat intr-un container in care erau tinute ¿intestine de porc in otet? cred/sau asa ceva (nu am vrut sa aflu mai multe ... porci in otet)
O sa inchei acum, inainte s-o dau pe Porc Murat afara, cu urmatoarea intrebare(impropriu zis intrebare) Not sure if the level of stupidity in the world gone up during the holidays or if I'm too tired to filter that stupidity from my normal brain functions ... My mind was scarred from all this ...
                           GN and Happy Winter Season ^,.,^

No comments:

Post a Comment